Değişim
 
Siparişinizin size ulaştığı günü takip eden 7 gün içerisinde ürünü faturası ile tarafımıza gönderebilirsiniz. Değişim yapılmasını istediğiniz ürünü değişim formunu doldurarak orijinal kutusu ile paketi hasar görmemiş, ürünün kullanılmamış hali ve tüm aksesuarlarıyla birlikte,SÜRAT Kargo ile karşı ödemeli olarak SIMTELMARKT.COM  adresine gönderebilirsiniz. (Ürünü; faturası, orijinal kutusu, orijinal ambalajı ve kesilip kopartılmamış etiketi ile birlikte, yanında gönderilen dökümanlar ve tüm aksesuarlar da dahil edilerek göndermeniz gerekmektedir. Değişimin gerçekleşebilmesi için ürünlerin kullanılmamış ve bozulmamış olması gerekmektedir. Orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmamasını ya da koli bandı kullanılmamasını rica ederiz. Aksi halde değişim işlemi gerçekleştirilemeyecektir.) Ücretsiz gönderimler sadece SÜRAT Kargo ile yapıldığında kabul edilir. Değişim ürününüzü SÜRAT Kargo dışında başka bir kargo firması ile gönderdiğiniz taktirde kargo ücretinin sizin tarafınızdan ödenmiş olması gerekmektedir. Aksi taktirde gönderdiğiniz kargo teslim alınmayacaktır. . Gönderdiğiniz ürün bize ulaştığında ilgili departmanımız tarafından aranarak sizin teyittiniz alındıktan sonra istediğiniz ürün 7 işgününde kargoya teslim edilir. İlk ürün değişimlerinde tarafımıza gönderilen kargo ücreti firmamıza aittir. Fakat 1. değişimden sonraki tüm değişimler için 7 TL alınmaktadır.
 
 
 
Ürünü iade etmek istediğimde ne yapmam gerekiyor?
 
Siparişinizin size ulaştığı günü takip eden 7 gün içerisinde ürünün faturası ile birlikte, aşağıda yer alan kriterler çerçevesinde iadesini gerçekleştirebilirsiniz.
 
-İade edeceğiniz ürünü, faturası ile birlikte, paketi hasar görmemiş, ürünün kullanılmamış hali ve tüm aksesuarlarıyla birlikte, SÜRAT Kargo   ile karşı ödemeli olarak göndermenizi rica ederiz. Ücretsiz gönderimler sadece SÜRAT Kargo ile yapıldığında kabul edilir. İade ürününüzü SÜRAT Kargo dışında başka bir kargo firması ile gönderdiğiniz taktirde kargo ücretinin sizin tarafınızdan ödenmiş olması gerekmektedir. Aksi taktirde gönderdiğiniz kargo teslim alınmayacaktır.
 
 (Faturasız gönderilen İade-Değişim ürünleri tarafımızca kabul edilmeyecektir)
 
-İadenizi gönderdikten sonra, gerekli olması halinde sizden SÜRAT Kargo'ya ait  gönderi kodunuz talep edilebilir. Sorun yaşamamanız adına, gönderi kodunuzu lütfen saklayınız.
 
İade ile ilgili her türlü sorunuzu [email protected] adresine yazabilirsiniz.
 
Satın aldığınız ürün tarafınıza ulaştıktan sonra ürünü iade etmek istediğiniz takdirde, ürün bedeli size iade edilmekte olup, kargo bedeli iade edilmemektedir.
 
Hangi durumlarda iade talep edemiyorum ?
 
İade talebinizin kabul edilmesi için gönderilen ürünün paketinin hasar almamış, ürünün kullanılmamış ve zarar görmemiş olması gerekmektedir. İade talebinizin geçersiz kabul edileceği durumlarla ilgili olarak aşağıdaki kuralları okumanızı rica ederiz:
 
·         Kişiye özel hazırlanan ürünlerin iadesi kabul edilememektedir.
 
·         Kullanıcı hatası ile (düşme, çarpma vb.) hasar gören ürünler iade alınamamaktadır.
 
·         Ürünü; faturası, orijinal kutusu, orijinal ambalajı ve kesilip kopartılmamış etiketi ile birlikte, yanında gönderilen dökümanlar ve tüm aksesuarlar da dahil edilerek göndermeniz gerekmektedir. İadenin gerçekleşebilmesi için ürünlerin kullanılmamış ve bozulmamış olması gerekmektedir.
 
·         Orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmamasını ya da koli bandı kullanılmamasını rica ederiz. Aksi halde iade işlemi gerçekleştirilemeyecektir.
 
Kampanya Dönemlerinde Özel Promosyonlarda İade Yapılamamaktadır..
 
İade süresi
 
Müşterilerimiz, 4077 nolu Tüketici'nin Korunması Hakkında Kanuna bağlı 'Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik'in 7. maddesi uyarınca yedi (7) gün içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin mesafeli satış sözleşmesinden cayma hakkına sahiptir.
 
 
 
İade ödemem nasıl gerçekleşecek ?
 
İadeniz, ödemenizi gerçekleştirdiğiniz şekilde ürün bize ulaştıktan sonra yapılacaktır. Örneğin, ödemenizi Havale/EFT ya da Kapıda Ödeme ile yaptığınız takdirde iadeniz adınıza kayıtlı olan hesap bilgileriniz(IBAN) sizden alınarak Havale/EFT yoluyla tarafınıza iade edilmektedir; ödemenizi kredi kartınıza taksit seçeneği ile yaptığınız takdirde ise ürün bedeli taksit adedi kadar bölünerek her ay kredi kartınıza iade edilecektir. Bu prosedür, simtelmarkt.com tarafından değil, bankanız tarafından belirlenmiştir. Kredi kartı ile yapmış olduğunuz işlemin iadesi, bankanıza göre değişkenlik göstermekle birlikte, iade ürün bize ulaştıktan sonra yaklaşık 7 ile 10 iş günü içerisinde kredi kartınıza yapılmaktadır. Havale/EFT ile veya Kapıda Ödeme  yapmış olduğunuz işlemlerin iadeleri ise iade ürün bize ulaştıktan sonra 15 iş günü bitimindeki ilk Cuma günü iban numarasına yapılmaktadır. Kapıda Ödeme gönderimlerde Kargonun yansıttığı ekstra tahsilatlı gönderim ücreti ve kargo ücreti gidiş ve geliş olarak 15 TL kesilerek hesaba yatırılmaktadır (Tek ürün alımında 15 TL, çoklu ürün alımında ki kargo tutarı ne ise onun ücreti kesilir). Kredi Kartıyla yapılan ödemelerde hiçbir kesinti yapılmamaktadır.
 
Kapıda ödeme olarak oluşturulan 300 TL üzeri siparişlerde ön ödeme yapılması gerekmektedir.
 
Detaylı bilgi için (0000) 000 00 00  den bize ulaşabilirsiniz
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR